Pomoc Drogowa
do samochodów osobowych

Bydgoszcz - województwo kujawsko-pomorskie

601646602


Gdzie możesz znaleźć nasze pomoce drogowe w Bydgoszczy?

Holujemy samochody osobowe na przede wszystkim terenie Bydgoszczy, ale także w całym województwie kujawsko-pomorskim.

Jakie auta osobowe holujemy?

 • Holujemy samochody powypadkowe
 • Holujemy samochody nowe, salonowe, gwarancyjne
 • Holujemy busy, vany, autokempingi

Przewozimy każdy pojazd osobowy, zarówno samochody osobowe zarejestrowane jako zabytki jak i zupełnie nowe auta, prosto z salonu samochodowego.

pomoc drogowa aut osobowych bydgoszcz

Przykładowe zlecenia

 • Auto sportowe o obniżonym, gwintowanym zawieszeniu. Prześwit niecałe 2 cm. Zawieźliśmy bezpiecznie auto do warsztatu wskazanego przez Klienta. Wozimy auta sportowe na targi samochodowe więc mamy doświadczenie z tego typu zleceniami. Samochód nie został w żaden sposób uszkodzony.
  Bydgoszcz
 • Klienta zadzwoniła do nas około 23:00 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Przerażonym głosem oznajmiła, że zakopała się w lesie i nie może wyjechać. Pani Magda wracała ze swojej działki. Przyjechaliśmy i za pomocą mocnej wyciągarki wyciągnęliśmy jej samochód sprawnie i bezpiecznie. Cała akcja nie trwała dłużej niż 20 minut.
  Las pod Bydgoszczą
 • Wielu naszych partnerów dzwoni do nas z prośbą o holowanie auta do ich warsztatu. Nie raz te telefony dzwonią w święta i w nocy. Zawsze jesteśmy dyspozycyjni, więc od przyjęcia zgłoszenia do jego realizacji nie mijają godziny. Pracujemy od lat w systemie 24h/7 i zawsze jesteśmy gotowi do wyjazdu.
  Toruń
 • Pani Ola zadzwoniła do nas, że słyszy niepokojące szuranie metalu i samochód wolno jedzie, mimo iż wracała z warsztatu samochodowego. Przyjechaliśmy i okazało się, że silnik nie został poprawnie przymocowany, przez co po paru kilometrach silnik zapadł się i obcierał o nawierzchnię. Podnieśliśmy go, zabezpieczyliśmy, a samochód załadowaliśmy na lawetę i pojechaliśmy do warsztatu z reklamacją.
  Bydgoszcz
 • Dostaliśmy zgłoszenie o poważnym wypadku. Dzwonił do nas poszkodowany, chciał zawieźć samochód do domu. Po naszym przyjeździe Klient skarżył się na mocne bóle głowy i mdłości. Zasugerowaliśmy mu aby został zabrany przez karetkę do szpitala. Zapewniliśmy go, że auto zabierzemy i bezpiecznie dostarczymy. Poczekaliśmy aż policja skończy oględziny i zabraliśmy samochód poszkodowanego. W wielu przypadkach klient nie musi być obecny przy holowaniu auta - sugerujemy takie rozwiązanie, jeżeli jest taka możliwość. Osoba po wypadku powinna wracać do zdrowia i odpoczywać, a nie stresować się przewiezieniem auta. To nasze zadanie.
  Droga krajowa 10 koło Nakła
 • Rodzina z czworgiem dzieci jechała na upragniony weekend nad morzem, ale przejeżdżając przez Bydgoszcz w aucie nastąpiła awaria. Czuliśmy poddenerwowanie głowy rodziny całą sytuacją. Uspokoiliśmy Klienta, że mogą i wyjadą na swój rodzinny urlop. Przyjechaliśmy pomocą drogową i autem zastępczym typu VAN, aby mógł pomieścić rodzinę z dziećmi i ich bagażami. Auto zabraliśmy do warsztatu i ustaliliśmy z mechanikami, że postarają się naprawić auto do końca weekendu. Rodzina pojechała nad może zastępczym samochodem i wracając w niedzielę odebrali już naprawione swoje auto. Ważne jest uspokojenie nerwowej atmosfery. Zawsze da się znaleźć odpowiednie rozwiązanie problemu. Klient wystarczy, że do nas zadzwoni, a my zajmiemy się całą resztą.
  Bydgoszcz

Holowanie samochodu z automatyczną skrzynią biegów - wiemy jak to zrobić dobrze.

Przewożenie samochodów z automatyczną skrzynią biegów to bardzo delikatna sprawa. Należy niezwykle uważać, aby nie uszkodzić skrzyni biegów. Dlatego zawsze używamy specjalistycznych wózków pod koła, dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo i pewność, że skrzynia biegów nie zostanie uszkodzona

Przy holowaniu pojazdu trzeba pamiętać aby dźwignia do zmiany biegów była ustawione w pozycji N (czyli na tak zwanym luzie), jest to konieczne jeżeli samochód trzeba przestawić na kołach, aby np. móc bezpiecznie go załadować na platformę pomocy drogowej.

Jeżeli nie jest możliwe przełączenie skrzyni biegów w pozycję neutralną to warto zwrócić uwagę na to, że samochód można przestawić tylko jak oś napędowa jest unieruchomiona np. poprzez podniesienie na tak zwanym motylu holowniczym, czy postawienie na specjalistycznych wózkach do kół. Nie wolno holowań/przestawiać samochodu jeżeli oś napędowa ma styczność z ziemią, a dźwignia skrzyni biegów nie jest ustawiona w pozycji N.

Zawsze samochód osobowy z automatyczną skrzynią biegów wyciągamy za pomocą specjalistycznych wózków pod koła oraz transportujemy na platformie. Jest to gwarancją bezpiecznego transportu drogowego.

Co zrobić jeżeli masz nietypową awarię samochodu osobowego?

W branży pomocy drogowej widzieliśmy już wiele i pomożemy w każdej drogowej sytuacji. Wyciągaliśmy Klienta z opresji, kiedy mu silnik zapadł się i był ciągnięty po jezdni. Wyciągamy auta zapadnięte w grząskim piasku, które nie mogą się ruszyć. Wciągamy na platformę pojazdy, które latami stały nieużywane oraz mają niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy.

Czy stan techniczny samochodu osobowego ma znaczenie przy holowaniu?

Tak, na tej podstawie decydujemy jakiego sprzętu użyć i której pomocy drogowej, a także ustalamy koszt usługi. Jednak stan techniczny pojazdu nie jest przeszkodą do wykonania usługi. Przewozimy samochody powypadkowe, często bez kół, lub co gorsze, z kołami odwróconymi każde w inną stronę.

Przewozimy każde auto osobowe niezależnie od jego stanu technicznego.